Naše recenze z nákupního portálu

Avatar YARA AGRI R.
16.06.2020
5.005.005.005.005.00
Celkový názor:
rychlé doručení a krásné zboží
Avatar Kateřina N.
13.03.2020
5.005.005.005.005.00
Výhody:
Vstřícné jednání Rychlost vyřízení objednávky Perfektní výrobek (dárkové balení Becherovky s broušenými sklenkami)
Celkový názor:
Potřebovali jsme dodat zboží na druhý konec republiky do druhého dne. Stačil jeden telefonát, pán byl moc milý a přestože jsme objednali zboží cca v poledne, ani ne za 24 hodin jsme měli zboží ve firmě. Naprosto skvělá komunikace, vstřícnost, rychlost, kvalita dodání i výrobku.
Avatar Naděžda G.
05.03.2020
5.005.005.005.005.00
Celkový názor:
Spokojenost
Avatar Drahoslava K.
23.12.2019
5.005.005.005.005.00
Výhody:
Perfektní servis, velmi seriózní jednání, slušnost vstřícnost...

Degustace vína je nejen na Moravě jednou z oblíbených kratochvílí. Nejde však jen o to otevřít si láhev, ale také o atmosféru, která pití a ochutnávání provází. Základem jsou správné skleničky, které dotvoří celkový dojem. Není to však pouze věc estetiky, i když víno má dlouhou historii, kdy se kultura servírování vína rozvíjela až do dnešní podoby. Sklenička, z níž víno pijeme, je totiž i nástrojem pro zkoumání aromatických, barevných i chuťových vjemů. I proto si každé víno žádá jinou sklenici.

Nejdůležitější otázka však zní, jaké víno rozhodně stojí za degustaci?

Nejlepší víno

Všeobecně nelze říct, které víno je nejlepší. Každý člověk má totiž jiné chutě a preferuje něco jiného. Co už však říci lze, je zda je víno kvalitní a chutná tak, jak by daná odrůda chutnat měla. Mnoho lidí se však při nákupu vína ztrácí a neví přesně, které koupit - nevyznají se v odrůdách, typu vína ani v předpokládané chuti. Pokud i vy patříte do této skupiny, popřípadě víte pouze to, zda máte rádi červené víno, růžové víno nebo bílé víno, následující článek vám může pomoci se v nabídce alespoň trochu zorientovat. Vína dělíme podle chuti na suchá, polosuchá, polosladká a sladká. Tuto chuť ovlivňuje zbytkový cukr, který nebyl spotřebován kvasinkami při kvašení. Množství, které ve víně zůstane, přímo ovlivňuje jeho sladkost i buket.

Suchá vína

Do této kategorie se řadí vína, která jsou nejméně sladká. Obsahují maximálně 4 gramy cukru na litr. Vyznačují se říznou chutí, zemitostí a jsou kyselejší než jiná vína. Díky malému obsahu cukru výborně osvěží. Jsou také oblíbená u degustátorů, protože kvůli svému složení mohou nabídnout nejvýraznější chutě odrůdy. K typickým odrůdám patří Rulandské šedé, Sauvignon či Ryzlink rýnský.

Polosuchá vína

Tento typ vína je o něco málo sladší než suché. Polosuché víno se vyznačuje vyšším obsahem alkoholu a také výraznější chutí. Obsah cukru je maximálně 12 gramů na litr. Největším zástupcem odrůd polosuchého vína patří např. Tramín červený.

Polosladká vína a sladká vína

Polosladká a sladká vína jsou nejoblíbenější u žen. S obsahem cukru až 45 gramů na litr se velmi výrazně liší od suchých a polosuchých vín. Mezi typická polosladká vína patří Chardonnay či Muškát. Mezi sladká se řadí zejména vína Tokaj.

Related products